Çağrı Merkezi / 0553 845 62 42

Bize Yazın / danisma@belguzarayyildizoglu.com.tr

Ankara Aile Danışmanlığı

Anasayfa / Blog / Ankara Aile Danışmanlığı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Güven verici ve rahat bir ortam oluşturmayı amaçlayan Ankara aile danışmanı aile bireylerinin hem kendilerini hem de birbirlerini tanımalarını sağlar. Bunun yanı sıra her bireyin birbiriyle en içten şekilde konuşmasına ve sorunlarını en açık ve anlaşılır bir dille ifade edebilmesine olanak tanıyan bu hizmet çözüm odaklı bir bakış açısına sahiptir. Bu danışmanlık hizmetinde sadece bir bireye değil tüm aileye yönelik destek verilir. Böylece aile yapısının daha sağlıklı ve işlevsel bir yapı üzerine kurulması sağlanır. Bununla birlikte ailedeki soruna nelerin yol açtığı, bunların nasıl çözülebileceği ve huzur ortamının nasıl sürekli hale getirilebileceği de aile danışmanlığının ilgi alanları arasında yer almaktadır.

Ankara Aile Danışmanlığı Amaçları

Ankara aile danışmanı alanında hizmet veren çok sayıda uzmana ev sahipliği yapmaktadır. Bu hizmet kapsamında bazı özelliklere dikkat edilir. Aile içerisinde yer alan kişilerden her birinin diğerlerini saygı ile dinlemesi, diğer kişilerin bakış açılarını görmesi ve saygı duyması, sorunlara yönelik konuşması, diğer kişileri olduğu gibi kabul etmesi, beklentilerini diğerlerine karşı açık bir dille ifade edebilmesi, duygu ve düşüncelerini rahatça söyleyebilmesi bu danışmanlık hizmetinin beklentileri arasında yer alır. Bu çerçevede ailede aksayan yönler ortaya çıkarılmakta ve bunun her bir detayının aile üyeleri tarafından görülmesi sağlanmaktadır. Böylece daha sağlıklı ve uzun ömürlü bir aile ortamı oluşturulmaktadır.

Ankara Aile Evlilik Terapisi

Ankara aile danışmanı geniş bir çalışma alanına sahiptir. Bunlar arasında partnerler arası ya da aile içi çatışmalar, iletişim problemleri, aldatma ya da aldatılma, öfke kontrolünde zorluk çekme, kişiler arası yüksek beklentiler, ilişkide yalnızlık hissi, sevilmiyormuş gibi hissetme, boşanmaya karar verme, boşanma sonrası sıkıntılar, kıskançlık, anne babanın çocuklara yaklaşımı, evlilik öncesi danışmanlık gibi pek çok detay yer almaktadır. Bunların her biri birbirinden önemli konular olup üzerinden zaman geçmeden çözüme kavuşturulması gerekir. Ancak bunun için uzman olan kişilerden yardım alınmalı ve tüm sorunlar en profesyonel şekilde, kimseye zarar vermeden çözülmelidir. Böylece sağlanan barış ortamı daha kalıcı ve etkili olacaktır.  

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Ankara Aile Danışmanı


Yükleniyor...