Çağrı Merkezi / 0553 845 62 42

Bize Yazın / danisma@belguzarayyildizoglu.com.tr

Ankara Evlilik Ve Aile Danışmanlığı

Anasayfa / Blog / Ankara Evlilik Ve Aile Danışmanlığı
Sevdiklerinizle Paylaşın

Evlilikle birlikte hem kadının hem de erkeğin hayatında pek çok detayda değişmeler meydana gelir, bu anlamda Ankara evlilik danışmanı hizmeti günlük yaşamın bir parçası haline gelecektir. Evlilik öncesi ve sonrası süreç çeşitli evrelerden meydana gelmekte olup bunların her biri ayrı bir öneme sahiptir. Evlilik öncesi hazırlık dönemi, yeni evli çift dönemi, küçük çocuklu aile dönemi, ergen çocuklu aile dönemi, orta yaş dönemi, çocukların evden ayrıldıkları dönem ve evlilikte yaşlılık dönemi bu aşamalar arasında yer alır. Bunların her birinin sağlıklı şekilde devam ettirilebilmesi için evlilik danışmanlığı hizmetinden yardım almak avantaj sağlayacaktır. Böylece daha uzun süreli ve mutluluk dolu evliliklere sahip olunabilir.

Ankara Evlilik Danışmanlığı

Ankara evlilik danışmanı evlenme, boşanma ya da ayrılık esnasında kişisel ya da kişiler arasında meydana gelen sorunların mümkün olduğunca kolay bir şekilde halledilebilmesini sağlar. Yaşanan bu sorunlar çiftler arasında olabileceği gibi çocukla ya da mali düzenlemelerle alakalı da olabilir. Bunların her birinin çözümünde aile danışmanı çeşitli ilkeleri esas almaktadır. Genellikle aile danışmanlığı denilince insanların aklına ilk olarak aileyi oluşturan bireyler gelse de burada esas olan nokta bu bireyler arasındaki ilişkinin niteliğidir. Aile üyelerinin birbirleriyle olan ilişkilerinde aksayan yönler var ise bunlar aile danışmanı tarafından ortaya çıkarılır ve üyelerin her birinin bunu görmesi sağlanır.

Ankara Evlilik Danışmanlığı Hizmet Alanları

Aile danışmanlığı geniş bir hizmet alanına sahiptir. Ankara evlilik danışmanı bünyesinde anne ile baba arasındaki ilişki ve problemler, anne baba ve çocuk ilişkileri, çatışmalar, boşanma ile ilgili süreçler, aldatma ile ilgili sorunlar yer almaktadır. Bu kapsamda uygulanan terapinin bireysel terapiden en önemli farkı ailenin tümünün bir bütün olarak ele alınmasıdır. Böylece sorunların daha etkili ve verimli bir şekilde çözülmesi sağlanır. Yaşanan her bir sorunun çözümünde kişinin içerisinde bulunduğu aile sisteminden yola çıkılır. Burada bireyi sorunlu olarak tanımlamak yerine aile sisteminin sorunu tespit edilir. Buna yönelik olarak çözümler uygulanmakta olup her bir aşama titizlikle tamamlanır. 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Ankara Aile Danışmanı


Yükleniyor...