Çağrı Merkezi / 0553 845 62 42

Bize Yazın / danisma@belguzarayyildizoglu.com.tr

Evlilik Danışmanlığı Ankara

Anasayfa / Blog / Evlilik Danışmanlığı Ankara
Sevdiklerinizle Paylaşın

Günümüzde evliliğinde sorun yaşayan çiftler için danışmanlık hizmeti yaşanan problemlerin çözümü üzerinde etkili olmaktadır.

Pek çok farklı sebepten dolayı yaşanacak olan problemler karşısında evlilik danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Uzman danışmanlar ile yapılacak görüşmeler sırasında çiftlerin yaşamış olduğu problemlerin asıl nedeni belirlenmektedir.

Yaşamsal şartlarının zorluğu olması ya da çiftlerin özellikle karakteristik özelliklerinin farklılık göstermesi çoğu zaman ilişkilerde problem yaşanmasına neden olmaktadır. Zamanla çiftler arasında yaşanan sorunların artması evlilik ilişkisinin de zedelenmesine neden olabilir. Bu durumda danışmanlık hizmeti alınması problemin çözümü konusunda profesyonel yardım alınmasını sağlamaktadır. Çiftlerin bireysel olarak ya da grup halinde dinlenmesi durumunda aralarında yaşanan problemin asıl nedeni belirlenmektedir.

Evlilik Terapisi 

İhtiyaç duyulması halinde evlilik terapisi eşler arasında yaşanan sorunların çözümü konusunda etkili olmaktadır. Danışmanlar tarafından uygulanacak olan terapi sırasında özellikle çiftler arasında probleme neden olan duruma göre farklı yöntemler kullanılmaktadır. Yeterli sürede alınacak olan terapi sonucunda çiftler çoğu zaman yaşamış oldukları problemlerden kurtulmaktadır. 

Yeni evli çiftlerde özellikle hayat şartlarının zorlu olması ya da aynı çatı altında yaşamanın vermiş olduğu sorumluluklar problem yaşanmasına neden olabilir. Birbirlerine karşı olan sorumlulukları çoğu zaman beraberinde anlaşmazlıklara getirmektedir. Bunun yanı sıra çocuklarda çiftler arasında yaşanan anlaşmazlıkların nedenlerinden biridir. Yapılan görüşmeler süresince her iki tarafında dinlenmesi halinde problemin belirlenmesiyle çözümü sağlanabilir.

İlişki ve Evlilik Danışmanlık Hizmetleri

İkili ilişkilerde yaşanan problemler giderek artabilir. Bu nedenle çoğu zaman profesyonel yardım alınması özellikle çiftler arasındaki sorunların çözümü konusunda etkili olmaktadır. Yaşanan problemlerin kısa süre içerisinde çözülebilmesi için evlilik danışmanlık hizmetleri dahilinde uzman danışmanlar gözetiminde en uygun önerilerin sunumuyla çiftlerin birbirlerini daha iyi anlamaları sağlanmaktadır.

Danışmanlık hizmeti almak isteyenler iletişim bilgileri üzerinden yapacakları görüşmeler dahilinde taleplerini ileterek kısa süre içerisinde belirlenen tarihte seansa katılabilirler. Bireysel veya grup halinde yapılacak olan görüşmeler sonucunda danışman tarafından önerilecek yöntemlerin kullanımı özellikle çiftlerin daha iyi anlaşmasına olanak sağlamaktadır. Devam edecek olan süreç içerisinde uygulanacak terapiler eşler arasındaki problemlerin çözümü konusunda etkili olmaktadır. 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Ankara Aile Danışmanı


Yükleniyor...