Çağrı Merkezi / 0553 845 62 42

Bize Yazın / danisma@belguzarayyildizoglu.com.tr

Çocuk Danışmanlığı Ankara

Anasayfa / Blog / Çocuk Danışmanlığı Ankara
Sevdiklerinizle Paylaşın

Çocuklarla ilgili yaşamış olduğunuz problemler karşısında danışmanlık hizmeti ile yaşanan problemin nedenini belirlenmesi sağlanmaktadır.

Çoğu zaman ailelerin çocuklar ile yaşamış olduğu problemler karşısında çocuk danışmanlığı problemin çözümüne yardımcı olmaktadır. Çocuklar ile yapılacak olan görüşmeler sırasında yaşamış oldukları soruna dair daha fazla bilgi alınmaktadır.

Aile ile ilgili problemlerin yanı sıra günlük yaşantı içerisinde yaşanacak olan farklı problemler çocuklar için büyük sorunlara neden olabilir. Çocuklara doğru şekilde yaklaşabilmek adına özellikle danışmanlık hizmeti almak isteyenler için yapılan görüşmeler sırasında detaylı bilgi alınması sağlanmaktadır. Çocuklar konusunda yardıma ihtiyaç duyanlar için tamamen profesyonel şekilde gerçekleştirilecek görüşmeler dahilinde uygun öneriler sunulmaktadır.

Çocuklarda Oyun Terapisi 

Çocuklarla yapılacak olan görüşmeler sırasında özellikle oyun terapisi yaygın olarak tercih edilmektedir. Farklı yaş gruplarındaki çocuklar için uygulanacak olan seanslar sırasında çocuğun kendini daha rahat hissedebilmesi için oyun en uygun alan oluşturmaktadır. Bu sayede kendini daha iyi ifade etmesi sağlanmaktadır. Terapi sırasında özellikle çocukların yaşantısında travmatik etkiler bırakan olayların canlandırma ya da drama gibi farklı yöntemlerle ortaya konulması sağlanır. 

Deneyimli danışmanlar eşliğinde gerçekleştirilecek olan görüşmeler sırasında oynanacak oyunlar sayesinde çocuğun yaşamış olduğu problemleri dışavurumu sağlanmaktadır. Her ayrıntıya dikkat edilmektedir. Bu sayede olumsuz olarak etkileyen durumların belirlenmesi sağlanmaktadır. Terapi sırasında özellikle çocuğun hayatını olumsuz şekilde etkilemiş olan olayların ortaya çıkartılması ve tedavi edilmesi önemlidir.

Her bireyin birbirinden farklı olduğu gibi çocuklarda birbirinden farklıdır. Bu nedenle özellikle danışmanlık hizmeti sırasında çocukların kendilerine has özelliklerine göre hareket edilmesi gerekmektedir. Uzun süre devam edecek olan seanslar sayesinde çocukların hayatını olumsuz şekilde etkileyen durumların belirlenmesi sağlanmaktadır. 

Çocuklar yetişkinlere göre bazı durumlar karşısında daha fazla etkilenmektedir. Bu nedenle devamlı kontrol edilmeleri gerekir. Öğretmenler ya da aile bireyleri çocuklardaki sorunların belirlenmesi konusunda etkili olmaktadır. Belirlenen problemler karşısında danışmanlık hizmeti alınması özellikle çocuğun hayatını olumsuz şekilde etkileyecek durumların düzeltilmesini sağlamaktadır.  

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Ankara Aile Danışmanı


Yükleniyor...