Çağrı Merkezi / 0553 845 62 42

Bize Yazın / danisma@belguzarayyildizoglu.com.tr

Çift Danışmanlığı

Anasayfa / Blog / Çift Danışmanlığı
Sevdiklerinizle Paylaşın

İkili ilişkilerde yaşanan problemler karşısında danışmanlık hizmeti alınması özellikle çiftlerin yaşamış olduğu sorunlardan kurtulmasına yardımcı olmaktadır.

Bu alanda yeterli bilgi ve deneyime sahip olan uzman danışmanlar tarafından sunulan çift danışmanlığı özellikle ikili ilişkilerde yaşanan problemler karşısında en uygun önerilerin sunumunu sağlamaktadır. Çiftler ile yapılacak görüşmeler sırasında problemin nedeni belirlenmektedir.

Yetişkinlerde özellikle yaşanan sorunların pek çok farklı sebebi bulunmaktadır. Anlaşamayan çiftler çoğu zaman ayrılık kararı almaktadır. Bu nedenle yaşanan sorunların çözümü ve çiftlerin uyumlu bir hayat sürebilmesi için uzman danışmanlar gözetiminde sunulacak olan seanslar sayesinde problemlerin çözümüne yardımcı olunmaktadır. İki tarafın ayrı ayrı dinlenmesinin yanı sıra çiftlerde birlikte çözüm bulmak adına ikili terapi uygulanmaktadır. 

İlişki Terapisi 

Çiftler arasında yaşanan problemler karşısında özellikle uzman yardımı almak isteyenler için ilişki terapisi yaşanan sorunların çözümü üzerinde etkili olmaktadır. Her iki tarafında dinlenmesi halinde belirlenecek olan sorunlar karşısında uygun öneriler sunulmaktadır. Çiftlerin birbirini dinlemesi ve yaşanan problemin çözülebilmesi için uygulanacak olan terapi süreci boyunca gerekli hassasiyet gösterilmektedir. 

Günümüzde özellikle çiftleri zorlayan pek çok farklı etken bulunmaktadır. Zamanla biriken problemler çiftlerin arasında oluşan uçurumun daha da büyümesine neden olmaktadır. Sorunların çözüme ulaşması için iki tarafında belli konularda fedakarlık yapması gerekebilir. Anlaşma konusunda istekli olunması bu sürecin başarılı bir şekilde atlatılması konusunda önemli etki sağlamaktadır. 

Profesyonel Danışmanlık Hizmeti

Aşılamayan sorunlar karşısında danışmanlar ile yapılacak olan görüşmeler sayesinde çiftler daha uzun ve sağlıklı bir ilişki yaşayabilir. Çevresel etkiler, yaşanan maddi sorunlar, karakteristik özellikler gibi pek çok farklı durum zamanla oluşan sorunların artmasına neden olabilir. Çiftler arasındaki sorunların çözülmesi ve ikili ilişkilerin sorunsuz şekilde devam edebilmesi için her iki tarafından bu konuda özverili olması önemlidir.

Çözülemeyen sorunlar karşısından danışmanlık hizmeti almak isteyen çiftler iletişim bilgileri üzerinden yapılacak görüşmeler dahilinde taleplerini iletebilirler. Belirlenen seans tarihinde ikili ve bireysel görüşmelerin uygulanması sayesinde her iki tarafında problemleri belirlenmektedir. Daha sonrasında uygulanan terapiler ile çiftin arasındaki sorunların çözüme kavuşturulmasına yardımcı olunmaktadır.

 

 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Ankara Aile Danışmanı


Yükleniyor...