Çağrı Merkezi / 0553 845 62 42

Bize Yazın / danisma@belguzarayyildizoglu.com.tr

Ankara Evlilik Danışmanlığı Hakkında

Anasayfa / Blog / Ankara Evlilik Danışmanlığı Hakkında
Sevdiklerinizle Paylaşın

Ankara evlilik danışmanı en basit tabiriyle evliliklerin daha kaliteli olmasını sağlamaktadır. Bu kapsamda iletişim problemleri teker teker saptanmakta olup buna yönelik çözümler uygulanmaktadır. Eğer iletişim becerileri tamamen bozulmadıysa bu durumda mevcut iletişimin kalitesi artırılmakta ve çiftlere etkin iletişim becerileri kazandırılmaktadır. Bunun yanı sıra iletişim bağının tamamen bozulduğu evliliklerde evlilik danışmanı ilk olarak çiftlerin stres düzeyini azaltmaktadır. Her iki taraf da normale döndükten sonra iletişim kanalları açılarak çiftler için en uygun ve kaliteli ortam oluşturulmaktadır. Bu ve buna benzer hizmetler için faaliyet gösteren evlilik danışmanı her ailenin ihtiyaçları arasında yer almakta olup hem kadına hem de erkeğe ciddi destek vermektedir.

Ankara Evlilik Danışmanlığı Amaçları

Ankara evlilik danışmanı tarafından alınan hizmet seanslar halinde tamamlanmaktadır. Genellikle her seans  doksan dakika sürmektedir. Bireysel terapiler kişinin kendisiyle yapılmakta olup bu terapilerde her türlü sorun, beklenti, soru ve düşüncelere yer verilir. Temel amaç çiftler arasındaki iletişimin kalitesini artırmak olup mutlu ve sorunsuz evlilikler oluşturmaktır.

Evlilik danışmanlığının amacına ulaşabilmesi için ilk görüşmede çiftler birlikte görülmekte ve aile içi iletişimle ilgili temel sorunlar masaya yatırılmaktadır. Bundan sonraki seanslarda ile gerekli görülen hallerde tek tek de görüşmeler yapılmaktadır. Ancak bununla ilgili tüm bilgilendirme diğer kişiye de bildirilmekte ve denge sağlanmaktadır.

Evlilik Danışmanlığı Konuları

Ankara evlilik danışmanı pek çok konuda çiftlere destek vermektedir. En çok destek alınan konulara bakıldığında aile içi iletişim problemleri, şiddetli geçimsizlik, üvey anne yada baba olmak, evlilik problemleri, ikinci evliliklerle alakalı yaşanan sorunlar, gelin kaynana problemleri, boşanma ve bunun çocuk üzerinde bıraktığı etkiler, öfke kontrolü ile ilgili problemler bunlar arasında yer almaktadır. Bu sorunlara günlük yaşamda sıklıkla rastlanmakta olup ihmal edilememesi gerekir. Böylece evlilikler daha mutlu ve daha uzun ömürlü olacaktır. Genellikle boşanmalara  bakıldığında bu gibi sorunların ihmalleri ana sebepler arasında yer almaktadır. Dolayısıyla evlilikle ilgili destek alınmak istendiğinde bu alanda uzman ve profesyonel şekilde destek veren aile danışmanı ile iletişime geçilmelidir. 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Ankara Aile Danışmanı


Yükleniyor...