Çağrı Merkezi / 0553 845 62 42

Bize Yazın / danisma@belguzarayyildizoglu.com.tr

Ankara Aile Danışmanlığı Hizmeti

Anasayfa / Blog / Ankara Aile Danışmanlığı Hizmeti
Sevdiklerinizle Paylaşın

Aile içerisinde yaşanacak olan problemler karşısında danışmanlık hizmeti almak isteyenler için tamamen profesyonel hizmet sunulmaktadır.

Aile içerisinde farklı sebeplerden dolayı yaşanmış olan sorunların çözümü konusunda aile danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Yapılan görüşmeler sırasında yaşanan sorunun nedeni belirlenmektedir. Seanslar sırasında özellikle kardeş, anne, çocuk ya da babayla ilgili yaşanan problemlerin nedeni öğrenilmektedir. 

Yardıma ihtiyaç duyan aileler için tamamen profesyonel danışmanlar tarafından yapılacak görüşmeler dahilinde yaşanan problemlere karşı farklı öneriler sunulmaktadır. Aile içerisinde şiddet ya da baskı gibi durumların yaşanması halinde özellikle çocuklar için yaşanan problemler karşısında danışmanlık hizmeti alınması önemlidir. Yeterli süre için uygulanacak olan seanslar sırasında devamlı olarak danışmanlar ile görüşme yapılmaktadır. 

Çocuk Aile Danışmanlığı Merkezi

Çocuklarla yapılacak olan görüşmeler özellikle yetişkinlerle yapılan görüşmelere oranla farklılık göstermektedir. Bu nedenle çocuk aile danışmanlığı merkezi çocukların yaşamış olduğu problemleri belirlemek ve çözüm sağlamak adına hizmet vermektedir. Aile içerisinde oluşan problemler çoğu zaman çocukların sorun yaşamasına neden olmaktadır. Bu durumda anne ya da babanın dışında öğretmen ya da rehber danışmanlar çocukların yardıma ihtiyacı olduğunu görebilecek kişiler arasında yer almaktadır. 

Çocuklar ve yetişkinler için uygulanacak olan terapiler sırasında belirlenen sorunlara uygun şekilde farklı yöntemler kullanılmaktadır. Tamamen uzman danışman eğitiminde gerçekleştirilecek olan görüşmeler sayesinde yaşanan problemlerin kısa sürede çözümü sağlanmaktadır. Aile içerisinde anlaşmazlıkların ya da problemlerin oluşması durumunda danışmanlık hizmeti alınması aile bireylerinin birbiriyle olan iletişimi üzerinde de etkili olmaktadır.

Profesyonel Danışmanlık Hizmeti

Yardım almak isteyenler için danışmanlık hizmeti aile içerisinde yaşanan sorunların çözümü üzerinde farklı yöntemlerin kullanımını sağlamaktadır. Danışmanlık hizmeti sırasında özellikle anne, baba, çocuklar ya da kardeşler ile yapılacak görüşmeler dahilinde yaşanan problemin nedeni belirlenmektedir.

Daha sonrasında uygulanacak olan terapiler sayesinde ailenin birbiriyle olan iletişiminin de etkileşiminin olumlu şekilde yönlendirilmesi sağlanmaktadır. Aile için yardım almak isteyenler iletişim bilgileri üzerinden yapacakları görüşmeler dahilinde taleplerini ileterek en yakın sürede randevu alabilirler. Seanslar sırasında özellikle aile bireyleri ile görüşme yapılarak daha sonrasında uygun yöntemlerin kullanımı sağlanmaktadır. 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Ankara Aile Danışmanı


Yükleniyor...