Çağrı Merkezi / 0553 845 62 42

Bize Yazın / danisma@belguzarayyildizoglu.com.tr

Aile Danışmanlığı Nedir?

Anasayfa / Blog / Aile Danışmanlığı Nedir?
Sevdiklerinizle Paylaşın

Aile içinde yaşanan anlaşmazlıkların daha fazla büyüyüp çeşitli sıkıntılara yol açmaması için bir uzmandan yardım alınması; aile bireyleri açısından son derece sağlıklı olmaktadır.

Aile Danışmanlığının Önemi

Ankara aile danışmanlığı, aile içindeki huzuru sağlamak için son derece önem taşımaktadır. Hemen hemen her aile arasında bazı zamanlarda çeşitli anlaşmazlıkların yaşanması muhtemel ve son derece normal bir durumdur. Fakat bu anlaşmazlıkların uzun bir süre görmezden gelinmesi; aile içi tartışmalar, aile bireylerinin birbirlerinden uzaklaşması, aile içi şiddet gibi sorunların doğmasına neden olabilmektedir. Aile içerinde yaşanan anlaşmazlıkların bazı çeşitli nedenleri vardır. Bu nedenler; aile içinde yaşanan büyük kayıplar, ekonomik sıkıntılar, kötü alışkanlıklar gibi nedenlerdir. Aile danışmanlığı, yaşanan anlaşmazlıkların nedenlerini inceleyerek hem çiftler arasındaki ilişkiyi hem de ebeveynler ve çocuklar arasındaki ilişkinin düzenlenmesinde büyük faydalar sağlamaktadır. Ankara aile danışmanlığı’nda faydalanmak istediğiniz danışmanlık hizmeti; yaşadığınız sıkıntıların nedenlerine göre aile bireylerinin ihtiyaçları doğrultusunda gerek tüm aile bireylerinin aynı anda görüşülmesiyle, gerekse bireylerin yalnız veya da ikişerli olarak görüşülmesiyle gerçekleşmektedir.

Hangi Durumlarda Aile Danışmanlığından Faydalanılmaktadır?

Aile içerisinde yaşanan birçok durum çeşitli anlaşmazlıklara, tartışmalara hatta da aile bireylerinin birbirlerinden uzaklaşmasına yol açabilmektedir. Ankara aile danışmanlığı’nda birçok konuda danışman desteği alabilirsiniz. Aile danışmanlığından destek alınabilecek konular şunlardır;

·         Aile içerisinde oluşan maddi ve manevi kayıplar

·         Anne-baba arasında yaşanan sıkıntılar

·         Aile bireylerinde kötü alışkanlıkları olan kimsenin bulunması

·         Geniş aile problemleri

·         Aile bireylerinin herhangi bir hastalığa yakalanması

·         Aile bireylerinin birbirlerine yalan söylemesi

·         Aile içerisinde yaşanan iletişim problemleri

·         Aile bireylerinden birinin depresyon hali içerisinde olması

·         Ergenlik dönemi doğrultusunda anne, baba veya kardeş arasında yaşanan anlaşmazlıklar

·         Aile içinde yaşanan şiddet

·         Aile üyelerinden birinin evden ayrılması ya da eve yeni bir aile üyesinin katılması

·         Hamilelik

·         Yaşanan şehir ve iş değişikli sebebiyle düzenin değişmesi

Gibi konulardır. Eğer sizler de bu konular yüzünden aile bireylerinizle anlaşmazlık yaşıyor ve bu anlaşmazlıklarınızın ileri boyutlara taşındığını düşünüyorsanız bir aile danışmanlığından destek almanız sizin ve ailenizin sağlığı için faydalı olacaktır. 

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.
Ankara Aile Danışmanı


Yükleniyor...