Çağrı Merkezi / 0553 845 62 42

Bize Yazın / danisma@belguzarayyildizoglu.com.tr

Ankara Aile Danışmanı

Anasayfa / Blog / Ankara Aile Danışmanı
Sevdiklerinizle Paylaşın

İster psikolojik danışman veya  isterse daha yaygın kullanım olan aile danışmanı deyin, artık hayatımızda böyle kavramlar var ve Ankara aile danışmanı da bu grup içinde yer alıp ailelere çözümler sunmaya çalışan bir yardımcıdır.

Evlilik terapistliği iki kişi arasındaki sorunlarla kendi görev alanını belirlediği halde aile danışmanlığı aileyi oluşturan diğer bireyleri de kapsadığı için ilgi alanını geniş tutuyor. Konuya direk olarak çocuklar da katılmış oluyor. Bu da çok normal, çünkü anne baba arasında yaşanan her türlü sorun bir şekilde çocukları da etkileyecektir. Ve şiirlerin de anlatmaya çalıştığı gibi, gökyüzü gibi bir şeydir çocukluk, bir yere gitmez. Mutlu çocuk mutlu yetişkin, sorunlu çocukluk sorunlu bireydir genel olarak. Bu yüzden aile danışmanlığının çocukları da içine alarak çalışması çok olumludur. Ankara aile danışmanı da bu anlamda hizmet vermektedir.

Aile Danışmanlığı Eğitimi

İnternet aramalarında bu konu hakkında da pek çok yazı okuyacak ve çok isimle karşılaşacaksınız. Bu durumda hangi danışmana başvurmalıyım sorusu aklınıza gelecek. Üniversitelerin dört yıllık eğitim veren psikoloji, sosyoloji, sosyal hizmet, rehberlik, hemşirelik veya çocuk gelişimi bölümlerinden mezun olmuş kişiler, aile danışmanlığı eğitimi alma hakkına sahiptirler. İşin uzmanları ile birlikte çalışmak en doğru tercihtir. Çünkü bu işi yapabilmek için gerekli olan yeterlilik ancak bu eğitimler sonrasında elde edilmektedir. Tercih sizindir. Ankaraaile danışmanı gerekli bütün eğitimlere ve uygun diplomaya sahiptir.

Aynı zamanda bir aile danışmanı insanlarla iyi ilişkiler kurma becerisi taşımalıdır, mesleğin etik kurallarına uygun davranmalıdır, karşıdakini ikna edebilmelidir ve tahmin edebileceğiniz gibi geniş bir gözlem becerisine sahip olmalı, kendisine söylenenlerin ötesinde karşısındakinin davranışlarını çözümleyebilmelidir. Ankara ailedanışmanı olarak hizmet veren arkadaşlarımızın tüm bu becerilere sahip olduğunu altını çizerek bir kez daha belirtiyoruz.

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.


Yükleniyor...